כל מה שחשוב לדעת - איי ג'ורג'יה הדרומיים

בעלי חיים
טבע ונופים
הדרכות צילום

איי ג’ורג’יה הדרומיים – נעים להכיר

דמיינו אוקיינוס כחול הנושק לרצועת חוף רחבה, ומעליה נישאים הרים מושלגים יפיפיים, עם קרחונים הנשפכים כמעט עד הים. על קו המים מושבה אדירה של אלפי פינגווינים, לידם רובצים בנחת פילי ים אדירי מימדים. אלו הם איי ג’ורג’יה הדרומית, או בשם שלעיתים מכנים את האי- אואזיס אנטארקטי. ג’ורג’יה הדרומית הוא אי לא מוכר ומבודד, פיסת גן עדן ששמורה לחובבי הטבע והצלמים.

איפה זה איי ג’ורג’יה הדרומית? איי ג’ורג’יה הדרומית ממוקם בדרום האוקיינוס האטלנטי, במרחק של 1400 ק”מ מאיי פוקלנד ובשליטתה של הממלכה הבריטית. אורכו של האי ג’ורג’יה הדרומית הוא סך הכל 170 ק”מ והוא מתהדר בהרים מושלגים מרשימים ביותר, מפרצים ופיורדים יפיפיים. ההתיישבות היחידה שקיימת כיום בג’ורג’יה הדרומית וכמי שנחשבת לבירת האי היא נקודת קינג אדוארד. זו היא תחנת מחקר בריטית ובסמוך אליה ממוקמת תחנת ציד הלוויתנים ההיסטורית גריטוויקן (Grytviken) בה קבור סר ארנסט שקלטון.

איך מגיעים לאיי ג'ורג'יה הדרומית?

הדרך היחידה להגיע לאי ג’ורג’יה הדרומית היא דרך הים, מה שהופך את האי לאקזוטי, נקי ושמור להרפתקנים וחובבי טבע מושבעים. ניתן לצאת להפלגה מאושואיה בארגנטינה אך יציאה מאיי פוקלנד מקצרת את זמן ההגעה (יומיים הפלגה לערך) ומאפשרת לגלות גם את איי פוקלנד הייחודיים.​

מתי כדאי באיי ג’ורג’יה הדרומית?

האי ג’ורג’יה הדרומית נמצא בחצי הכדור הדרומי של כדור הארץ, כך שעונות השנה הפוכות מעונות השנה בישראל. בנוסף, מיקומם בקרבה לקוטב הדרומי, הופך את עונת הקיץ באי לעונה האידיאלית להפלגה בין החודשים אוקטובר למרץ. קחו בחשבון שהקיץ בג’ורג’יה הדרומית לא דומה לקיץ שאנחנו מכירים והטמפרטורה לא תעלה הרבה מעל ה-0.

בעלי החיים באיי ג’ורג’יה הדרומית

כמות בעלי החיים והמגוון הביולוגי באי הפצפון הזה, שממוקם בקצה השני של כדור הארץ, לא פרופורציונלי לגודלו וזה מה שמייחד כל כך את האי. האי ג’ורג’יה הדרומית נחשב לאתר הרבייה החשוב ביותר על פני כדור הארץ לפינגווינים וציפורי ים. מי שרוצה לחוות בעלי חיים בריכוז הגבוה ביותר שיש, זה ה-מקום!

באי מתגוררים כ-7 מיליון פינגווינים משישה מינים שונים.

95% אחוז מאוכלוסיית כלבי הים הפרוותיים רובצים להם באיי ג’ורג’יה הדרומית שזה כ-2 מיליון פרטים!! ו-50% מאוכלוסיית פילי הים הדרומיים נמצאים באיי ג’ורג’יה הדרומית. ובנוסף, 250,000 אלבטרוסים ממינים מגוונים מתעופפים ומקננים להם ברחבי האי.

הקירבה לבעלי החיים באי היא דבר ייחודי שלא תמצאו באף מקום אחר בעולם.

מה אסור לפספס?

בגריטוויקן נמצא הקבר של ארנסט שקלטון- מגלה ארצות ומנהיג יוצא דופן שהיה ראש המשלחת על סיפונה של ספינת האנדיורנס ב-1914. מטרת המשלחת הייתה להגיע לאנטרקטיקה ולחצות את היבשת רגלית. סיפורה של המשלחת הוא מטלטל ולא ייאמן, ובמהלך המסע שקלטון מפגין את יכולותיו כמנהיג יוצא דופן שראוי ללמוד ממנו. תשאירו מקום במזוודה לספר אנדיורנס המגולל את סיפורה של הספינה ושל שקלטון דרך כתבי עת מקוריים של צוות הספינה.
כל נקודה שבה תחליטו לרדת לחופי ג’ורג’יה הדרומית תהיה סיפור הצלחה. אחת הנקודות המומלצות היא מפרץ סנט אנדרוס בה תוכלו לצפות במושבה הגדולה ביותר בג’ורג’יה הדרומית של פינגווינים מלכותיים ופילי ים.
אושיין הארבור ( (Ocean Harbourשימש כנקודת צייד לוויתנים מרכזית בין 1909-1920 בג’ורג’יה הדרומית. במקום ספינות טרופות ופריטים רבים שקשורים לתעשיית הציד שננטשו בחופים ומאפשרים לנו הצצה קטנה להיסטוריה של ג’ורג’יה הדרומית.
באי פריאון (Prion island) שנמצא 2.4 ק”מ צפון מזרח מחופי ג’ורג’יה הדרומית, נמצאים אתרי קינון מרשימים של האלבטרוס הנודד- אחד מהגדולים שבעופות הים.

מידע חשוב נוסף

האם צריך ויזה לאיי ג’ורג’יה הדרומית?
אין צורך

מה הפרשי השעות בין אנטרקטיקה לאיי ג’ורג’יה הדרומית?
האי ג’ורג’יה הדרומית מאחר את שעון ישראל ב-4 שעות

עובדות מעניינות על איי ג’ורג’יה הדרומית

אין תושבי קבע בג’ורג’יה הדרומית. באופן רגיל כ- 30 אנשים חיים באי בכל זמן נתון, רובם מדענים.
האדם הראשון שכף רגלו נחתה בג’ורג’יה הדרומית היה קפטן ג’יימס קוק ב-1775. הוא דאג לתעד את רשמיו מהאי, ובמיוחד ציין את כמות פילי וכלבי הים הייחודית לאי. לא עבר זמן רב עד שכתביו הגיעו לעייני ציידים, שמיהרו לעשות את דרכם לג’ורג’יה הדרומית ולזכות בשללם.
ההר הגבוה ביותר בשטחה של הממלכה הבריטית נמצא לא אחר מאשר על אדמת ג’ורג’יה הדרומית! שמו הר פאג’ט והוא מתנשא לגובה 2934 מטר.
75% מהשטח של האי מכוסה בקרח ושלג באופן קבוע, גם בחודשי הקיץ.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

Join our newsletter and stay updated!

Leave details
and we will get back to you soon

סוגי חדרים פולר פיונייר

חדר טריפל - 3 משתתפים

מיטת קומותיים ומיטת יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 

6990$ למשתתף

חדר טווין - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

ספה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

מייבש שיער

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 7880$ למשתתף

חדר זוגי פרימיום - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

חלון 

שירותים ומקלחת פרטיים

 9820$ למשתתף

חדר סוויטה -2 משתתפים

מיטה זוגית

איזור ישיבה מרווח בתא

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 10920$ למשתתף

סוויטת הקפטן - 2 משתתפים

התא הכי גדול ומרווח

מיטה זוגית

סלון ישיבה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 12900$ למשתתף

 

תא יחיד פרימיום

מיטת קומותיים לשימוש יחיד

שולחן כתיבה 

ספה

מלתחה ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלון 

 16700$ לחדר