שפיצברגן - טיול חורף

מיקום
עונה
נופים
בעלי חיים
הדרכות צילום

שפיצברגן – טיול חורף

דמיינו את עצמכם מטיילים רכובים על אופנוע שלג הכל מסביבך לבן בוהק, חולפים על פני פיורדים עצומים וקרחונים עצומים. אתם עוצרים כדי לצפות במערת קרח נוצצת, ואז ממשיכים לנסוע אל מול נופים קפואים וקסומים. בלילה, אתם מביטים לשמיים ומבחינים בזוהר הצפוני המרהיב והולכים לישון בבקתות חמימות.

זהו רק חלק ממה שהמטיילים שלנו חווים בטיול לשפיצברגן בחורף. קבוצת האיים הארקטיים הללו הם יעד מושלם לטיול המשלב חוויה אקסטרימית וייחודית. הטמפרטורות נמוכות והאווירה היא של קסם קפוא.

בדרך כלל, בטיול לשפיצברגן מדובר על הפלגות באוניות קטנות שיכולות להתקרב בבטחה אל הדובים שעל החוף. בחורף את מקומה של הספינה תפסים אופנועי שלג המאפשרים לנו לכסות שטחים גדולים ביבשת הלבנה ולהתקרב עוד יותר לבעלי החיים.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

טיול לשפיצברגן בחורף – אטרקציות ופעילויות

הטיול לשפיצברגן בחורף הוא חוויה ייחודית לאוהבי אקסטרים ואתגר, המאפשרת לכם לחוות את הקוטב הצפוני במלוא הדרו. חלק מהאטרקציות שתוכלו למצוא בטיול חורף הם:

רכיבה על אופנועי שלג: זוהי דרך מצוינת לחקור את הנופים המושלגים של האי. רכיבה על אופנועי שלג היא פעילות מהנה ומהירה המאפשרת לכם להגיע למקומות מרוחקים ולחוות את הטבע הקוטבי מקרוב. אופנועי השלג מאפשרים לנו במהלך הטיול לכסות ברכיבה כ-850 קילומטרים ולהינות מכל הנופים המדהימים שיש לאיזור זה להציע.

מזחלות שלג: חוויה ייחודית ומרתקת לראות את דרך הנופים המושלגים של האי מעוד זווית. נסיעה במזחלות השלג היא פעילות מסורתית פופולרית בקוטב.

צפייה בזוהר צפוני

שפיצברגן אחד המקומות הטובים ביותר בעולם לצפות בזוהר הצפוני. כשפסים ירוקים של אור מתחילים לרקד בשמיים בתנועה אטית ומתמדת, זהו זוהר הקוטב הצפוני המפורסם. צפייה בו היא אחד החלומות האדירים ביותר שניתן להגשים.

טיול מערות קרח: מערות קרח טבעיות המציעות מראה מרהיב. מערות קרח נוצרות כאשר הקרחון נחלש ומתחיל להינמס. הליכה במערות הקרח היא חוויה מרגשת המאפשרת לכם לראות את הקסם של הקוטב הצפוני מקרוב.

בעלי החיים בשפיצברגן

בעלי החיים בטבע בפראי של שפיצברגן
בעלי החיים בטבע הפראי: הטיול היבשתי לשפיצברגן מאפשר לנו הצצה נדירה לחיי בעלי החיים: איילים הצפון, שועלים לבנים, כלבי ים וציפורי ים מיוחדות.
המסע בקבוצה קטנה מאפשר להתקרב אליהם הכי קרוב שאפשר. מובן שאנו לא רודפים אחריהם, בעיקר כדי לשמור על ביטחוננו, אבל גם כדי לא להטריד אותם. הסיכוי שהם ירגישו בטוחים יותר ויאפשרו לנו הצצה לחייהם גדול יותר בקבוצה קטנה.

דוב הקוטב:

שפיצברגן ידועה באוכלוסיית דובי הקוטב שלה. בעוד שדובי קוטב נוכחים לאורך כל השנה, ניתן לאתר אותם בקלות יותר במהלך החורף כאשר הם מגיעים לחוף כדי לצוד כלבי ים על הקרח הימי.

“דמיינו לעצמכם אתכם עומדים כ 5 מטרים מדובת קוטב המניקה את שני גוריה או מכלב ים המוציא את ראשו מחור הנשימה בעוד דובת הקוטב תופסת אותו ושולפת אותו בעוצמה אל חלל האוויר ומצליחה לספק לעצמה ולשני הגורים שלה מזון שמן ויקר ערך באקלים הקיצוני של הקוטב. קשה להעביר במילים ובאותיות את עוצמת האדרנלין שפועמת בעורקיים ברגעים אלו.” אלו רק חלק מהחוויות שמטיילים של פוטוטבע חוו במסעות החורף.

טמפרטורות בחורף

הטמפרטורות הממוצעות בחורף בשפיצברגן נעות בין -10 מעלות צלזיוס ל-20 מעלות מתחת לאפס. הטמפרטורות יכולות להגיע גם ל-50 מעלות מתחת לאפס. חשוב להתלבש בהתאם ולהצטייד בביגוד חם, כולל שכבות רבות של בגדים, כובע, צעיף וכפפות.

לסיכום:

הטיול לשפיצברגן בחורף הוא מסע קרקעי ללב היבשת הלבנה. מדובר בטיול אקסטרים להרפתקנים בלבד. למעוניינים בטיול חורף לשפיצברגן אין אפשרות לטייל לבד אלא חובה להצטרף לקבוצה שיוצאת יחד ליעד. בטיול מאורגן עם מדריך מנוסה מאחר שמדובר ביעד קיצוני שמצריך לוגיסטיקה מורכבת.

מידע שימושי נוסף

מה המטבע בשפיצברגן?

המטבע באי שפיצברגן הוא קרונה נורבגית – Norwegian Kroner.

1 דולר אמריקני =~ 9.59 NOK קרונה נורבגית

האם צריך ויזה לשפיצברגן?

לישראלים אין צורך בויזה, אך יש להתעדכן לפני הנסיעה כאן:

https://www.sysselmannen.no/en/Entry-and-residence/

מה הפרשי השעות בין ישראל לשפיצברגן?

שעון ישראל פחות שעה, לפי שעון חורף בישראל.

עובדות מעניינות על שפיצברגן!

שפיצברגן- עובדות מעניינות לפני שמגיעים:

 

פירוש השם שפיצברגן – Spitsbergen  הוא “הרים מחודדים” בהולנדית.

הארכיפלג  סבאלברד נמצא תחת ריבונות נורבגיה ותושביו פטורים מתשלום מיסים.

בשפיצברגן תוכלו למצוא את כספת הזרעים העולמית, שם נמצאים, בהקפאה עמוקה, זרעים של כל צמח על כדור הארץ. זהו מעין ביטוח לכל אסון עולמי אשר עלול לצוץ.

עורם של דובי הקוטב הוא בצבע שחור, ניתן לראות זאת באזורים ללא הפרווה כגון האף, העיניים והפה.

האי מכיל שישה פארקים לאומיים שונים המכסים את רוב שטחו.

השמש זורחת במשך 24 שעות ביממה בקיץ, ולכן חשוב לנהוג בזהירות.

יש לקבל אישור מיוחד מהרשויות הנורווגיות כדי להיכנס לשפיצברגן.

ההתחממות הגלובלית כ-60% משטחם של איי סבאלברד הם קרחונים שהולכים ומצטמצמים בגלל שינויי האקלים וזו בעיקר הסיבה שכדאי לכם למהר ולטייל בשפיצברגן. הקרחונים משתנים כל הזמן עקב האקלים המקומי ושטח הקרחונים הולך ויורד כל הזמן.

סיכום:

 

אם מאסתם מטיולים לאירופה הקלאסית, אם אתם רוצים לחוות עולם חדש ופלאי של נופים קסומים שפיצברגן הוא יעד לטיול ייחודי ומרתק עבורכם. שפיצברגן מציעה למטייל מגוון רחב של פעילויות תיירותיות, כולל טיולים רגליים, נופש על החוף, צפייה בבעלי חיים ועוד.

 

כך או כך, לשפיצברגן מטיילים רק עם פוטוטבע!  

הדרכות צילום בשפיצברגן

אחד מתחומי ההתמחות המרכזיים שלנו הוא טיולי צילום ברחבי העולם. כאלו המאפשרים לחובבים ומקצועיים כאחד, להגיע למקומות הכי חזקים, תוך בנייה של המסלול על פי שעות התאורה, התנהגות בעלי חיים  ותנאי השטח המיטיבים. אבל – חלק גדול (50% ויותר) מהמטיילים שלנו אינם עוסקים בצילום (למרות שרואים דוב קוטב או זוהר צפוני, כולם מוציאים את הנייד).

איך יכול להיות ש50% מהמטיילים שלנו לא מצלמים? 

כי הם יודעות ויודעים שאיתנו מבלים הכי הרבה זמן בשטח, במקומות הכי אותנטיים ולא באתרי התיירות העייפים. הם יודעות ויודעים שלראות את אפריקה בעיניים של צלם טבע או את איסלנד באלו של צלם הנופים, היא חוויה שאי אפשר להסביר במילים. ולכן, בין אם אתם חובבי צילום או לא, המטיילות והמטיילים שאנחנו עובדים איתם הם אלו שמחפשים את חווית החיים, כזו שתישאר בזיכרון הרבה אחרי שהטיול נגמר. בין אם זה שיחה מרתקת עם חקלאי בחוות של קובה או מפגש עם יגוארים באמזונס – צלמים פשוט רואים יותר!

3 הפלגות לבחירה

Classic - הכי מפנק ובמחיר הכי זול שהצענו.

09 - 18 יוני 2024

אחת האוניות המתקדמות והטובות בעולם לשייט באזור הקוטב. עם חדרים מרווחים וגדולים במיוחד (מ20 מ”ר ועד63 מ”ר). כל הסוויטות עם מקלחת ושירותים פרטיים, אפשרות לבחירת חדרים עם מרפסת פרטית. ג’קוזי על הסיפון, חדר כושר, צוות של מדריכים, מרצים ומאתרי דובי קוטב.

עלות: החל מ7106$ לחדר עם מקלחת ושירותים פרטיים 

קטגוריית אונייה: פרמיום 

מספר משתתפים באוניה: 110 

הדרכה: בעברית מצוות פוטוטבע 

לאוהבי נופים, בעלי חיים וטבע

PRO - לאוהבי בעלי חיים וצילום

20-28 יולי, 2024

בספינה פרטית, כולה של פוטוטבע. עם כמות משתתפים קטנה, המשמעות היא זמן ארוך יותר עם בעלי חיים, קרבה אליהם והזדמנויות יותר טובות. 

עלות: החל מ 9820$ לחדר עם מקלחת ושירותים פרטיים 

קטגוריית אונייה: סופירייר 

מספר משתתפים באוניה: 50

הדרכה: בעברית מצוות פוטוטבע 

לאוהבי צילום, בעלי חיים וטבע.

Premium - הכי מפנק, הכי קרוב, הכי עוצמתי

16-25 למאי 2024 | 1-9 ליולי 2024 | 9-17 ליולי 2024

בספינה פרטית, כולה של פוטוטבע אנו יוצאים בקבוצה קטנה ואינטימית של 12 משתתפים בלבד. המשמעות היא זמן ארוך עם בעלי חיים וקירבה שלא ניתן להשיג אחרת. על אחת הספינות הכי מפנקות בקוטב עם סאונה וג’קוזי על הסיפון, סיווטות מרווחות, שף פרטי וכל הפינוקים
עלות: החל מ 14900$ לסוויטה עם מקלחת ושירותים פרטיים קטגוריית אונייה: פרמיום
מספר משתתפים באוניה: 12
הדרכה: בעברית מצוות פוטוטבע 

לאוהבי צילום, טבע עוצמתי ובעלי חיים הכי קרוב שיש.

מטיילים שהיינו איתנו בשפיצברגן כותבים:

מאמרים נוספים

Join our newsletter and stay updated!

Leave details
and we will get back to you soon

סוגי חדרים פולר פיונייר

חדר טריפל - 3 משתתפים

מיטת קומותיים ומיטת יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 

6990$ למשתתף

חדר טווין - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

ספה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

מייבש שיער

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 7880$ למשתתף

חדר זוגי פרימיום - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

חלון 

שירותים ומקלחת פרטיים

 9820$ למשתתף

חדר סוויטה -2 משתתפים

מיטה זוגית

איזור ישיבה מרווח בתא

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 10920$ למשתתף

סוויטת הקפטן - 2 משתתפים

התא הכי גדול ומרווח

מיטה זוגית

סלון ישיבה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 12900$ למשתתף

 

תא יחיד פרימיום

מיטת קומותיים לשימוש יחיד

שולחן כתיבה 

ספה

מלתחה ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלון 

 16700$ לחדר