אלסקה

מסע צילום בארץ הדובים

טיול לאלסקה | בשיא עונת השלכת

25.09.2024-04.10.2024 | בהדרכת עידו פלאח

בשיא עונת השלכת, כשהטבע מתפרץ מצבעים, אנו מגיעים לאלסקה, אחד מריכוזי בעלי החיים המגוונים בעולם בהם דובי הקודיאק המדהימים, אותם נפגוש ונצלם פנים אל פנים ומקרוב.

בקבוצה קטנה

עד 12 משתתפים בלבד

הכי מודרך

הדרכה אישית מצלם טבע בכיר שיתן ידע שישאר אתכם להמשך הדרך המקצועית

מסלול מיוחד

מסלול שנבנה במיוחד לחובבי צילום וטבע

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

עיקרי הטיול לאלסקה:

קבוצה קטנה: 12 משתתפים בלבד.

שלושה ימים מלאים באי קודיאק
 גן עדן של בעלי חיים, בהם: דוב הקודיאק, כבש המושק, לוויתנים אפורים, נשרים קרחים, סמורי הרמין, שועלים אדומים, ציפורי טרף ושיר, איילים ועוד ועוד.

מסלול מיוחד שנבנה עבור אוהבי טבע
 ההרים של נום, הטונדרה של קוגארוק, דרך כפרי הדייגים של טלר, אנקורג’, קודיאק ועוד.

העונה הטובה ביותר
 שיא עונת השלכת לתמונות עם נופים מרהיבים.
– הדרכה של צלם טבע ישראלי בכיר: הרצאות, משובי עבודות ומלא תוכן.

מסלול הטיול

25.09.2024. יום 1: נום, תצפית על ים ברינג, כבש המושק ושלכת

הסדנה שלנו תתחיל בשעות הבוקר המאוחרות כאשר ניפגש בלובי Aurora Inn בעיר נום שאלסקה. נערוך את ההיכרות שלנו עם הצוות המקומי במהלך ארוחת הצהריים. בשעות אחר הצהריים המוקדמות נצא להרפתקה ראשונה לאיתור חיות בר. באזור הר סדן ופסגת באנר, ממש מחוץ לעיר לנקודות המשקיפות על על נום וים ברינג, נעקוב אחר עדרי כבש המושק, על רקע צבעי הסתיו המדהימים. נאפשר לבעלי החיים זמן להרגיש בנוח עם הנוכחות שלנו לפני שנוכל להתקרב ולצלם פורטרטים אינטמיים של חיות הבר המופלאות הללו. נחזור לעיר לסעוד במסעדה ולאחר מכן נעשה צ’ק ללינה . אם השמיים יהיו בהירים, נצא לחזות ולצלם את הזוהר הצפוני

לינה: Dredge 7 Inn או דומה

26.09.2024. יום 2: נום, דרך קוגארוק, אור זהב אל מול פסגות מושלגות

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא ליום ארוך בדרך קוגארוק (Kougarok), המשתרעת צפונה 86 מיילים אל לב חצי האי סוורד. באזור זה ניתן להבחין בכבש המושק, שועלים, נצים, איילים, דובי גריזלי וזאבים. נחלוף על פני מכרות זהב היסטורים ונמשיך עם הדרך הלוקחת אותנו אל הטנדורה, מול הרים מכוסי שלג. כאן, נוכל למצוא עדרי המושק ולהנות מאור זהב של שקיעה לפני שנחזור למקום הלינה שלנו.

לינה: Dredge 7 Inn או דומה

27.09.2024. יום 3: נום, דרך טלר, כלבי ים וקורמורנים

נתחיל את היום לפני הזריחה ונצא אל עבר דרך טלר (Teller), שנקח אותנו 72 מיילים לאורך קו החוף, בינות כפרי דייגים קטנים ואותנטיים. כאן, נוכל לחזות ב כלבי ים וקורמורנים ממש במרחק נגיעה.

לינה: Dredge 7 Inn או דומה

28.09.2024. יום 4: נום – טיסה לאנקורג’

היום אנחנו יוצאים לצילומי זריחה מוקדמת עם אחד מעדרי כבש המושק הקרובים יותר שחיים ליד העיר. לאחר הצילומים וצ’ק אוט במלון, נמשיך בטיסה אל אנקורג’. (טיסת הורייזון אייר. ממריאה בנום בשעה 10:05 בבוקר ונחיתה ב 11:55)   לאחר ההגעה, וצ’ק אין, נצא בניסיון לאתר את עדרי האיילים הגדולים החיים כאן באזור על רקע צבעי השלכת המדהימים.

לינה: Hilton Garden Inn או דומה

29.09.2024. יום 5: אנקורג’ – הטונדרה ההררית

היום נעלה אל הטונדרה ההררית המרהיבה כדי לחפש אייל הקורא (moose), הגדול והמרשים במשפחת האיילים מאוד שנמצא בעיצומה של עונת הייחום בתקופה זו ולכן ניתן לראות לעיתים קרבות בין הזכרים המרשימים. כמו גם נחפש פיקה (מכרסם חמוד וייחודי לאזור) מרמיטה, מיני סנאים וציפורים. נעצור לארוחת צהריים באנקורג’ בפיצריה ההיסטורית של Moose’s Tooth. לאחר ארוחת הצהריים, נשוב אל המרחבים הירוקים לצילומים, בדגש על צילומי שקיעה. כעת, עם כיוון תאורה שונה, נוכל למצות את הזדמנויות הצילום הטובות ביותר.

לינה: Hilton Garden Inn או דומה

 

30.09.2024. יום 6: אנקורג’ – קודיאק

לאחר סיבוב אחרון של צילומי זריחה עם האיילים מוקדם בבוקר, נארוז את החפצים שלנו לקראת קודיאק. האי קודיאק, האי השני בגודלו בארה”ב, שוכן במפרץ אלסקה. הוא משתרע על פני 3,595 קמ”ר ומתגאה בשטח טרשי ויערות עבותים. התרבות של האי קודיאק נטועה עמוק במורשת של בני אלוטייק, עם היסטוריה שעוצבה על ידי חקר רוסי במאה ה-18. גולת הכותרת של האי היא דוב הקודיאק, תת-מין הגדול בעולם של הדוב החום, החי רק כאן. דובי קודיאק, יכולים לשקול עד 700 קילו. בנוסף, האי הוא גם ביתן של חיות בר רבות, בהן: נשרים קירחים, לוטרות ים וכלבי ים, מה שהופך אותו לגן עדן לחובבות וחובבי הטבע. ברגע שנגיע לאי, נבלה זמן מה בסיור בעיר קודיאק שהיא עיירת דייגים יפהפיה המוקפת בהרים בצבעים עשירים.

נעלה על טיסת הורייזון אייר שיוצאת בשעה 13:30 וננחת ב שעה 14:30

לינה: Kodiak Best Western Inn או דומה

01.10.2024-03.10.2024. יום 7-9: גן העדן של קודיאק

לפנינו שלושה ימים מלאים בגן העדן הפראי שהוא קודיאק. נצא כל בוקר מוקדם, כאשר שעות השפל חופפות לשעת הזריחה, מה שיאפשר לנו הזדמנות לצילומים יוצאי דופן של הדובים הדגים את הסלמונים הורודים. כשהגאות חוזרת, והדובים נסוגים אל היער הצפוף, נצלול אל עומק האי (המזכיר במראהו את הנופים של איסלנד). כאן, נוכל לפגוש במגוון עצום של חיות בר, בהן: לוויתנים אפורים, נשרים קרחים, סמורי הרמין, שועלים אדומים, ציפורי טרף ושיר, איילים ועוד ועוד. מדיי יום, עמוסים בצילומים, נחזור אל המלון שלנו להרצאה, סדנה, משוב עבודות או סתם זמן של ביחד, לפי הכוח והרצון.

לינה: Kodiak Best Western Inn או דומה

04.10.2024. יום 10: חוזרים לציווילזיציה
נתכנס לטיול בוקר אחרון כדי לחפש דובים לפני שנצא מהמלונות שלנו ונסיים את השלב האחרון במסע שלנו בקודיאק.

 

על המדריך שלנו - עידו פלאח

צלם טבע ישראלי מוביל, אשר כתבותיו הרבות מתפרסמות דרך קבע בגופי המדיה המובילים בישראל. טייל באינספור מקומות ברחבי הגלובוס, מכור למסעות ומומחה לצילום בעלי חיים בסביבתם הטבעית. אם יש שם טורפים מעניינים, אז כנראה שעידו היה שם. מהטיגריסים של הודו, לדובים של אלסקה ועד הפומות של פטגוניה.

עלות: 7280$ לאדם בחדר זוגי

המחיר כולל

טיסות פנימיות

טיסות פנימיות 
 נום – אנקורג’ 
אנקורג’ – קודיאק

הדרכה

הדרכת צילום מצלם טבע ישראלי בכיר ומדריך מקומי מומחה לחיות בר

סיורים

כל הסיורים ככתוב בתוכנית

אישורים והיטלים

כל האישורים והמיסים והביקורים בתוכנית

ארוחות

שלוש ארוחות ביום בזמן הסיור

הדרכה

הדרכה גיאוגרפית והדרכת צילום  

טיסות בינלאומיות – נשמח לעזור לכם לסגור

סידורי קרקע לפני ואחריי תוכנית המסע

משקאות אלכוהוליים 

הוצאות אישיות – אינטרנט, כביסה, מזכרות וכו

ביטוח מכל סוג שהוא

טיפים לצוות

כל מה שלא מוזכר בסעיף כולל

 

עם הצטרפותך למסע הינך מאשר כי קראת את התנאים הכלליים במלואם כפי שהם מופיעים  – באתר החברה:  לקריאת התנאים הכלליים לכלל הטיולים

בהרשמתך לטיול, הינך מאשר כי קראת והסכמת על כל הסעיפים בדף זה.

העברה בנקאית/ כרטיס אשראי.

פרטי העברה: פוטוטבע בע”מ | בנק הפועלים | סניף 537 | חשבון 210210

 

ביטול

ביטול ללא דמי ביטול עם החזר מלא עד ה-1.2.2024

ביטול עד ה-1.5.2024 – 30% דמי ביטול

ביטול עד ה-1.6.24 – 50% דמי ביטול

ביטול לאחר ה-1.7.24 לא יניב החזר כספי

אנו ממליצים בחום לרכוש בעת ההזמנה ביטוח שיכול לכסות אתכם במקרה של ביטול לא צפוי.

 

ביטוח רפואי וביטוח נסיעות: מוסכם וידוע כי פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כיסוי ביטוחי ולא תישא באחריות לשום נזק הנגרם למטיילים או לציוד שלהם. באחריות המזמין והמטיילים לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול, הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות והטסה רפואית. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים.

הכנות רפואיות נדרשות: כבכל נסיעה, נדרשות הכנות רפואיות מסוימות, כגון חיסונים ותרופות. באחריותם הבלעדית של המטיילים לקבל את המידע ולהיערך להכנות אלו. מחובתו של כל נוסע לבדוק באופן אישי אילו תרופות ופריטים מותר להכניס למדינות היעד (פוטוטבע מנועה מלתת כל המלצה רפואית אישית). על חיסונים יש לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות           כמו כן,          תדריך למרפאות יוצאים לחו”ל (יש לבדוק האם יש עדכונים נוספים).  מדינות יעד מסוכנות ניתן לבדוק באתר האינטרנט של המטה לביטחון לאומי
הרשויות המקומיות עלולות לדרוש מכם להציג בדיקת קורונה שלילית כתנאי כניסה למדינה. כמו כן, באחריות המטיילים לוודא את תנאי הכניסה למדינה ולדאוג להסדרת כל המסמכים הנדרשים לכך (כולל ויזה) פוטוטבע לא תוכל לשאת באחריות לסירוב כניסה מסיבה זו או אחרת.
כבכל טיול, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך: מזג אוויר קיצוני, תשתית גרועה, בעלי חיים מסוכנים וגם תקלות העלולות להתרחש במקומות וזמנים לא צפויים. המסע כולל פעילויות אתגריות שונות כגון מפגש עם טורפים, נסיעה בג’יפים, נסיעה בדרכים לא סלולות וכ”ו. כפי שניתן לצפות, מדובר במסע שיכול להיות מסוכן, להוביל לפציעות ואף חמור מכך. חשוב להיות מודע לסכנות אלו. בעצם הרשמתו של אדם למסע פוטוטבע, הוא למעשה מצהיר כי הוא מבין את הפעילויות והסכנות הגלומות במסע והוא מצהיר כי הוא כשיר מבחינה בריאותית. במידה ולמשתתף ישנה בעיה רפואית\נפשית העלולה להפריע או למנוע ממנו מלהשתתף בפעילויות הטיול השונות, באחריותו לעדכן את החברה והמדריך לפני היציאה למסע. במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול. ללא אישור זה לא תתאפשר היציאה לטיול. ייתכן כי עקב כוח עליון, כגון אילוצי מזג אוויר ו \ או בטיחות, או שיקולים נוספים היציאה או החזרה מהמסע ידחו. המטיילים מאשרים כי הם מודעים לעובדה שלא יתאפשר החזר בגין ימים אלו. פוטוטבע תעשה ככל שביכולתה על מנת לקיים את המסע כמתכונן. פוטוטבע איננה אחראית על תופעות שונות של מזג אויר ו/או נסיבות אחרות כלשהן שאינן בשליטתה העלולות לגרום לשינוי או ביטול כלשהו. פוטוטבע תהא פטורה מאחריות כלפי הנוסע בכל הקשור לביטול ו/או שינוי בכל פרק זמן שהוא אשר נגרם במישרין ו/או בעקיפין כתוצאה מכוח עליון, שביתות, סגר, הפרות סדר, שריפה, הצפה, מזג אויר, מרי אזרחי, מלחמה, פעילות טרור, מבצע צבאי, פלישה, מרד, מגיפות, התפרצות הר געש, מחלות, שוד, גניבה, חרם, מעצרים, תקלות טכניות או כל פעולה כיוצא באלה של כוח עליון.  ביטול שירות כלשהו אינו מהווה עילה לביטול יתר השירותים ואינו מהווה עילה להשבה ו/או פיצוי בגין שירותים שנרכשו ע”י המזמין ו/או הנוסע בנפרד מהשירות שנרכש מאת החברה ונדחה מסיבות שאינן תלויות בחברה כגון כוח עליון.  יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים. מספר המדריכים ייקבע לפי כמות המטיילים. במקרים חריגים ביותר זהות המדריכ\ים עלולה להשתנות לפני הטיול. לא ניתן להבטיח את התנהגויות בעלי חיים, מרחק הצפייה בהם או הצפייה בכלל. במקרים בהם יש סתירה בין הכתוב באתר החברה ו\או במסמכים שיווקיים אחרים שנשלחו ו \או בכל מקום אחר, המידע המופיע בטופס ההרשמה, הוא הקובע. פוטוטבע רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה. פוטוטבע אינה לוקחת אחריות על שירותים שאינה תחת אחריותה, כגון שירותי הטיסות.

Join our newsletter and stay updated!

Leave details
and we will get back to you soon

סוגי חדרים פולר פיונייר

חדר טריפל - 3 משתתפים

מיטת קומותיים ומיטת יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 

6990$ למשתתף

חדר טווין - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

ספה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

מייבש שיער

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 7880$ למשתתף

חדר זוגי פרימיום - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

חלון 

שירותים ומקלחת פרטיים

 9820$ למשתתף

חדר סוויטה -2 משתתפים

מיטה זוגית

איזור ישיבה מרווח בתא

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 10920$ למשתתף

סוויטת הקפטן - 2 משתתפים

התא הכי גדול ומרווח

מיטה זוגית

סלון ישיבה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 12900$ למשתתף

 

תא יחיד פרימיום

מיטת קומותיים לשימוש יחיד

שולחן כתיבה 

ספה

מלתחה ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלון 

 16700$ לחדר