פטגוניה

מסע צילום לארץ הפומות

פטגוניה | מסע צילום לארץ הפומות

קבוצה קטנה | הדרכת צילום צמודה בעברית של צלם הטבע ירין קליין | 24-15 למאי, 2024

פטגוניה ,אחד האזורים היפים בעולם, משתרע משני עברי הגבול בין דרום צ’ילה וארגנטינה. הטבע מתפרץ כאן בשיא הדרו: רכסי הרים מושלגים, אגמים יפהפיים, שמורות טבע, בעלי חיים ייחודיים וקרחונים שמתנפצים בקול רם אל תוך המים. אנחנו מזמינים אתכם להכיר את הטבע הפטגוני – בעל אוצרות טבע, הרים עצומים וקרחונים ענקיים וכמובן ממלכתן של הפומות האדירות.

עיקרי המסע

מסע בדגש צילום פומות עם 4 ימים מלאים בשמורת פומות פרטית (לא ממשלתית) ו 7 ימים מלאים בשמורת טורס דל פיינה – שנחשבת לאחד משמורות הטבע היפות והמופלאות בעולם. כולל ביקור בחלקה המערבי

מה המשמעות של ביקור בשמורה פרטית?

בפטגוניה שני סוגים של שמורות שחשוב לדעת את ההבדל כאשר בוחנים את ההבדלים בין טיולים שונים. שמורה ממשלתית, אשר בה זמן הצפייה בבעלי החיים מוגבל לשעה או שעתיים ולכן, הכניסה אליה זולה יותר. לעומת שמורה בבעלות פרטית, שם זמן הצפייה ארוך בהרבה ולכן, יקרה יותר. בטיול שלנו יש 4 ימים מלאים עם הפומות, בשמורות פרטיות.

הכי הרבה תוכן צילומי

המשמעות של מסע צילום הוא מסע שמכוון למטרה זו. קבוצה קטנה ואיכותית (עד 12 משתתפים בלבד) ומכוונת מטרה להשגת התמונות החזקות ביותר. הכי הרבה זמן בשטח, באור הטוב ביותר, תוך למידה של טכניקות לצילום טבע. זה מסע שהוא גם קורס מתקדם ל “חשיבה כמו צלם טבע”.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

מסלול הטיול

יום 1 | 15.5.2024: פונטה ארנס

ניפגש בשדה”ת של פונטה ארנס ולאחר ארוחת צהריים, נצא לסיור צילום בעיר המפורסמת, השוכנת לחופו הצפוני של מיצר מגלן. לאחר מכן, נגיע למלון שלנו. לאחר ארוחת הערב, ניפגש להדרכה לקראת מסע הצילום המרגש שעומד להיות לנו.

לינה: Hotel Diego de Almagro או דומה

יום 2 | 16.5.2024 – פוארטו נאטאלס וסרו קסטיו

לאחר ארוחת בוקר טובה, נצא לדרכנו אל עבר פוארטו נאטאלס (Puerto Natales) אשר משמשת כשער הכניסה לשמורת הTorres del Paine.במהלך המסע, נעבור בין עיירות וכפרים שונים ונעצור לצילומים ככל שיותיר לנו הזמן. נצלם את המזח המפורסם (עליו מאות ציפורי מים) ונמשיך אל סרו קסטיו (Cerro Castillo), אחת מנקודות הנוף היפות של פטגוניה. בערב נערוך מפגש אחד עם מאתרי הפומות שלנו לקראת הימים הקרובים

לינה: Hotel estancia Ovejero Patagónico או דומה

ימים 4,5,6 3 | 17,18,19,20.5.2024:  טורס דל פיינה – ארץ הפומות

לפנינו 4 ימים מלאים בפארק טורס דל פיינה אשר נחשב, על יופיו המרהיבים לאחת משמורות הטבע המרהיבות בעולם כולו. נתחיל כל בוקר בצילומי זריחה בזמן שהצוות שלנו כבר נמצא בשטח ומאתר את הפומות עבורנו. חשוב להבהיר שאנו נבקר בשמורות פרטיות (אשר הפרמיט עבורן יקר יותר מהשמורות הממשלתיות), המשמעות היא – זמן רב יותר עם הפומות בשטח ואפשרויות צילום חזקות יותר. כשלא נעקוב אחר הפומות, נבקר בשאר חלקי הפארק המרהיב שם נוכל לצפות בבעלי חיים רבים – פומות, איילים, שועלים, גאונקוס, ציפורים, דורסים ועוד.

לינה: Hotel estancia Ovejero Patagónico או דומה.

יום 7 | 21.5.2024: טורס דל פיינה – עוד יום בגן עדן נופי

היום נקדיש את היום כולו לצילומים בפארק טורס דל פיינה ובכמה מהלוקיישנים החזקים ביותר שבו. לרבות לגונה אמרגה (laguna amarga) ותצפית נורדנשילד (Nordenskjold lookout) הנחשבת לאחת מנקודות התצפית היפות ביותר במדינה. ילוו אותנו ההרים האדירים של הפארק ככל שנלך ונתקדם לאורך היום לחלקו המערבי

לינה: Hotel Grey או דומה

יום 8 | 28.5.2023 : פארק טורס דל פיינה ושייט אל הקרחון האפור

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נצא לצילומי זריחה אל מול הנופים והרכסים המרהיבים של הפארק. נתמקד בבוקר זה בבעלי הכנף הרבים החיים בפארק, בהם הינשוף הננסי והנקר המגלני. לאחר מכן, נצא לשייט קטמרן (של כ שלוש שעות) אל החזית של הקרחון הידוע בכינויו הקרחון האפור, אשר ממוקם בשדה הקרח הדרומי של פטגוניה. הקרחון מהווה את אחת הנקודות היפות ביותר בפארק ובמדינה כולה. הקרחון אשר עוצר בתוכו מיליוני שנים של היסטוריה, בשכבות ובצבעים מרהיבים, גם מהווה נקודת מחקר חשובה ונורת אזהרה לעולם כולו בנושא ההתחממות הגלובלית. לאחר מכן, נשוב אל המלון לארוחת ערב.

לינה Hotel Grey או דומה

יום 9 | 23.5.2024: פארק טורס דל פיינה – מזרח

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נצע לצילומים זריחה. היום נתמקד בחלקו המזרחי של הפארק. במהלך יום שלם בשטח, נוכל לצלם את הרים והמפלים של האזור וכמובן את בעלי החיים, כגון ציפורים והגואנקו, אשר הוא בין היונקים הגדולים של דרום אמריקה. אחר הצהריים נמשיך אל ה Salto Grande waterfall (המפל הגדול). לאחר מכן, נשוב למלון לארוחת ערב ומנוחה.

לינה Hotel Grey או דומה

יום 10 | 24.5.2023 : פארק טורס דל פיינה  – פונטה ארנס

לאחר ארוחת הבוקר, נצא מהמלון ונתחיל את הנסיעה חזרה אל פונטה ארנס. נעצור בדרך ככל שיותיר לנו הזמן. כאן גם תסתיים ההרפתקה המדהימה שלנו בארץ אש.

 

פטגוניה (8)

צוות ההדרכה שלנו

ירין קליין

צלם טבע, מרצה ומדריך בכיר. אחד מצלמי הטבע הטובים בישראל. מומחה ליונקים הגדולים ולטורפים. איש שטח ומדריך מבריק. עבודותיו זוכות הפרסים הופיעו בכתבות רבות ברחבי העולם והפרוייקטים שלו זוכים באופן קבוע למיליוני עוקבים ברשתות החברתיות. משמש כיום כשגריר של חברת f-stop.

ירין הדריך אלפי צלמות וצלמים בסדנאות ומסעות בארץ ובעולם. ירין מאמין שצילום בעלי חיים טוב אינו רק עניין של ציוד, אלא בעיקר של חשיבה, תכנון מקדים והכרת השטח ובעלי החיים. כך שמסע בהדרכת ירין הוא לא רק חוויה כיפית, אלא חוויה לימודית מהמדרגה הראשונה, שתשדרג את הראייה הצילומית שלכם.

עלויות ותאריכים

15.5-24.5.2024 עלות: 9780$ לאדם בחדר זוגי שדרוג לחדר יחיד: 1990$

המחיר כולל

רכבים מותאמים

רכבים מותאמים, 4X4 בשמורות הפומות

הדרכות

הדרכות גיאוגרפיות והדרכות צילום בעברית

טיסות בינלאומיות

טיסות בינלואומיות מישראל וחזרה

לינה

מלונות ברמה גבוהה

סיורים

כולל כל הסיורים, פרמיטים לשמורות והמסים

מפגש הכנה מקיף

כדי לצאת מוכנים כמו שצריך

ארוחות

פנסיון מלא

ריינג'רים מקומיים

מאתרי חיות ונהגים מומחים

טיסות בינלאומיות (נשמח לעזור לכם לסגור)
טיפים לנותני השירותים
הוצאות אישיות כמו כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים וקלים שאינם כלולים בארוחות.
ביטוח מכל סוג.
כל מה שאינו מופיע בסעיף ׳כולל׳

העברה בנקאית/ כרטיס אשראי.
פרטי העברה: פוטוטבע בע”מ | בנק הפועלים | סניף 537 | חשבון 210210
במועד ההרשמה: 30 אחוז מעלות הטיול (לצורך רכישת הפרמטים)
עד ה 1.12.2023 – 50 אחוז מעלות הטיול
עד ה 1.2.2024 – יש להשלים את התשלום המלא
סכום החיוב יעשה בשקלים (או במט”ח בכפוף לאישור) על פי שער העברות והמחאות ביום שקדם ליום תחשיב התשלום. (אמריקן אקספרס או כרטיס תייר בתוספת של עמלת אשראי)
בהתאם להוראות הדין ותנאי הביטול של ספקי התיירות כמפורט מטה.
מרגע ההרשמה ועד ה 30.11.2023 – 30 אחוז מעלות הטיול (לצורך רכישת פרמטים)
מה1.12.2023 – ועד ה 31.1.2024 – 50 אחוז מעלות הטיול
החל מה 1.2.2024 – דמי ביטול מלאים
אנו ממליצים בחום לרכוש בעת ההזמנה ביטוח שיכול לכסות אתכם במקרה של ביטול לא צפוי.

 לקריאת התנאים הכלליים לכלל הטיולים


ביטוח רפואי וביטוח נסיעות: מוסכם וידוע כי פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כל כיסוי ביטוחי ולא תישא באחריות לשום נזק הנגרם למטיילים או לציוד שלהם. באחריות המזמין והמטיילים לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול, הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות והטסה רפואית. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים.

הכנות נדרשות: כבכל נסיעה, נדרשות הכנות רפואיות מסוימות, כגון חיסונים ותרופות. באחריותם הבלעדית של המטיילים לקבל את המידע הנדרש להם ולהיערך להכנות אלו טרום ההרשמה. מחובתו של כל נוסע לבדוק באופן אישי אילו חיסונים נדרשים ואילו תרופות ופריטים מותר להכניס למדינות היעד (פוטוטבע מנועה מלתת כל המלצה רפואית אישית). על חיסונים יש לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות           כמו כן,          תדריך למרפאות יוצאים לחו”ל (יש לבדוק האם יש עדכונים נוספים).  מדינות יעד מסוכנות ניתן לבדוק באתר האינטרנט של המטה לביטחון לאומי. יש להצטייד בדרכון לתוקף לפחות לחצי שנה קדימה (ממועד יציאת המסע) + שני דפים ריקים. הרשויות המקומיות עלולות לדרוש מכם להציג בדיקת קורונה שלילית ואו תעודת התחסנות כתנאי כניסה למדינה. כמו כן, באחריות המטיילים לוודא את תנאי הכניסה למדינה ולדאוג להסדרת כל המסמכים הנדרשים לכך. האחריות על הסדרת ורכישת הויזה לכניסה למדינה באחריות המטיילים. פוטוטבע לא תוכל לשאת באחריות לסירוב כניסה מסיבה זו או אחרת.

סיכונים: כבכל טיול, על אחת כמה וכמה ליעדים מרוחקים, כאלו בהן שירותי התיירות, החילוץ, הפינוי והרפואה הינם מרוחקים או שאינם ברמה מערבית אלא ברמה הנחותה ביותר, או כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך: מזג אוויר קיצוני, תשתית גרועה, מחלות מקומיות הפחות מוכרות לנו, בעלי חיים מסוכנים וגם תקלות העלולות להתרחש במקומות וזמנים לא צפויים. המסע אליו אתה עומדת להירשם כולל פעילויות אתגריות שונות. לרבות אך לא מוגבל ל: נסיעה בג’יפים, קרבה לבעלי חיים טורפים ועוד. כפי שניתן לצפות במסע  שיכול להיות מסוכן, להוביל לפציעות ואף חמור מכך וחשוב להיות מודע לסכנות אלו. בעצם הרשמתו של אדם למסע פוטוטבע, הוא למעשה מצהיר כי הוא מבין את הפעילויות והסכנות הגלומות במסע הספציפי אליו נרשם והוא מצהיר כי הוא כשיר מבחינה בריאותית ונפשית. במידה ולמשתתף ישנה בעיה העלולה להפריע או למנוע ממנו מלהשתתף בפעילויות הטיול השונות, באחריותו לעדכן את החברה והמדריך לפני ההרשמה למסע. במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול.

פוטוטבע תעשה ככל שביכולתה על מנת לקיים את המסע כמתכונן. אך יתכנו שינויים בתוכנית ו או בתאריכי המסע בגלל דברים שעליהם אין לפוטוטבע שליטה. לרבות, אך לא מוגבל למזג אוויר, תקלות טכניות, סגירת גבולות או נמלים וכ”ו.  ביטול שירות כלשהו אינו מהווה עילה לביטול יתר השירותים ואינו מהווה עילה להשבה ו/או פיצוי בגין שירותים שנרכשו ע”י המזמין ו/או הנוסע בנפרד מהשירות שנרכש מאת החברה ונדחה מסיבות שאינן תלויות בחברה כגון כוח עליון. אנו כמובן נעשה מאמץ לפעול לפי הלו”ז שפורסם אך יתכנו בו שינויים מסיבות שונות. סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המדריכים ולפי שיקול דעתם המקצועי עקב אילוצים שונים.  יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים. מספר המדריכים ייקבע לפי כמות המטיילים. במקרים חריגים ביותר זהות המדריכים עלולה להשתנות לפני הטיול. צוות ההדרכה המקומי דובר אנגלית. לא ניתן להבטיח את התנהגויות בעלי חיים, מרחק הצפייה בהם או הצפייה בכלל.  במקרים בהם יש סתירה בין הכתוב באתר החברה ואו במסמכים שיווקיים אחרים שנשלחו ו או בכל מקום אחר, המידע המופיע בטופס ההרשמה, הוא הקובע. פוטוטבע רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה. חשוב לקרוא את התנאים הכלליים לכלל הטיולים באתר החברה.

פטגוניה (6)

Join our newsletter and stay updated!

Leave details
and we will get back to you soon

סוגי חדרים פולר פיונייר

חדר טריפל - 3 משתתפים

מיטת קומותיים ומיטת יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 

6990$ למשתתף

חדר טווין - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

ספה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

מייבש שיער

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 7880$ למשתתף

חדר זוגי פרימיום - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

חלון 

שירותים ומקלחת פרטיים

 9820$ למשתתף

חדר סוויטה -2 משתתפים

מיטה זוגית

איזור ישיבה מרווח בתא

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 10920$ למשתתף

סוויטת הקפטן - 2 משתתפים

התא הכי גדול ומרווח

מיטה זוגית

סלון ישיבה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 12900$ למשתתף

 

תא יחיד פרימיום

מיטת קומותיים לשימוש יחיד

שולחן כתיבה 

ספה

מלתחה ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלון 

 16700$ לחדר